Moje przemyślenia

Garstka Czasu

Kim jestem?

Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Na co dzień pracuję w przedszkolu, obecnie z grupą 3-4latków.

Do tej pory skupiałam się jedynie na swojej pracy. Starałam się robić wszystko, żeby dzieci wchodziły i wychodziły z uśmiechem na twarzy z przedszkola, a nauka była dla nich zabawą. Byłam przy tym bardzo kreatywna. Jednak przyszedł taki moment w mojej karierze zawodowej, kiedy praca przestała mnie cieszyć, kiedy wracałam z płaczem do mieszkania. Dlaczego? Wtedy nie potrafiłam sobie odpowiedzieć na to pytanie ale coś mi nie pasowało, coś mnie uwierało od środka a ja próbowałam to zagłuszyć.

Teraz już wiem, o co chodziło. Doszłam do wniosku, że sama podświadomie zamknęłam siebie w typowym schemacie nauczyciela, który wypracuje swoje 5 czy 8 godzin pracy, wraca do domu, przygotowuje materiały na następny dzień i znowu idzie do pracy. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale ja czułam, że muszę zacząć działać w innym kierunku. I tutaj chcę dodać, że podziwiam wszystkich nauczycieli, którzy z pasją i z uśmiechem idą każdego dnia do przedszkola czy szkoły. Jesteście ogromnym wzorem dla wszystkich!

Ja wiedziałam, że chcę mieć coś swojego. Przecież możemy robić coś więcej. Możemy tworzyć, kreować, produkować, wydawać! Jesteśmy stworzeni do wielkich rzeczy! Zauważyłam, że do tej pory sama siebie powstrzymywałam przed pójściem swoją drogą. Bałam się tego, że to nie wypali, że ludzie to wyśmieją, będą mówić, że w głowie mi się poprzewracało, że nie powinnam wychodzić przed szereg. I kiedyś zgodziłabym się z nimi. Na szczęście dzięki pracy nad sobą, wiem, że to przede wszystkim ja sama mam w siebie i w swoje pomysły uwierzyć. W najgorszym wypadku moje produkty się nie sprzedadzą a blog upadnie. Ale sama myśl, że mam w ręku produkt, którego jestem TWÓRCĄ, mi wystarczy. Wiecie, to jest niesamowite, zaprojektować coś, widzieć to w głowie, później na kartce papieru a później trzymać to w ręku. Dla takich chwil warto się rozwijać i warto spełniać swoje marzenia. Warto iść za głosem swojego serca!

Chcę być pedagogiem ale chcę działać w innych obszarach. Stąd pomysł na bloga ale nie tylko. Jestem w trakcie tworzenia autorskiego produktu pedagogicznego, którego celem będzie pogłębianie relacji z drugą osobą, poznanie siebie nawzajem. I jeśli wszystko dobrze pójdzie, to może już w następnym roku wyjdzie pierwszy prototyp tego produktu. I na samą myśl o tym pojawia mi się uśmiech na twarzy. Umysł pedagoga jest niezwykle kreatywny i naprawdę potrafi wymyślić wiele rzeczy. U mnie zaczęło się od jednej myśli „chcę jeszcze bardziej poznać dzieci, ich potrzeby..”. Na początku myślałam o stworzeniu nowych kącików w sali ale dosyć nietypowych, typu „kącik relacji„. Ale co miałoby się tam znaleźć..? Myślałam nad stworzeniem kilku pomocy dydaktycznych aż w końcu pojawił mi się pomysł na autorski produkt pedagogiczny. Już miałam cały plan z czego ma być wykonany, jaki ma mieć kształt, co się ma na nim znaleźć. Krok po kroku tworzyłam wizualizację produktu, dopracowywałam każdy szczegół. Szukałam osób, które pomogą mi zrealizować moje marzenie. Konsultowałam się ze specjalistami z dziedziny pedagogiki, psychologii. I wiecie co było najpiękniejsze? W chwilach, gdy zaczęłam w to wątpić, bo wszystko stanęło w miejscu, dostałam od nich wiadomości, które zmotywowały mnie do dalszego działania! Po konsultacji z Mileną Borkowską (https://www.facebook.com/MilenaBorkowskaPsychologBiznesu), którą z całego serca polecam wszystkim, którzy myślą o stworzeniu czegoś swojego, zostały mi w głowie te słowa „realizacja swojego pomysłu i prowadzenie biznesu to duże ryzyko, ale masz tyle do zyskania, że warto się tego ryzyka podjąć, tylko tak będziesz mogła się rozwinąć”.

Jednak zanim mój produkt ujrzy światło dzienne, odważyłam się zacząć działać też tutaj. Ten blog dedykuję przede wszystkim nauczycielom i rodzicom, chociaż myślę, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, bo tak jak mówię, nie chcę się zamykać w jednym schemacie 😉 Chcę się z Wami dzielić swoimi pomysłami na ciekawe spędzanie czasu z bliskimi, poradami pedagogicznymi, recenzjami książek dla dzieci, a w niedalekiej <mam nadzieję> przyszłości swoimi produktami. Chcę Was też wspierać w tym co robicie. Sama wiem, jakie to jest ważne.

Chcę Ci podarować  GARSTKĘ CZASU dla siebie i dla drugiej osoby. Mam nadzieję, że moje pomysły/produkty pomogą Ci budować i rozwijać relacje z dzieckiem, rodzicem, przyjacielem, rodzeństwem itd.  

Mam nadzieję, że ją przyjmiesz! 🙂

„W tym właśnie sęk, że Czas nie znosi, aby go zabijano. Gdybyś była z nim w dobrych stosunkach zrobiłby dla Ciebie z twoim zegarem wszystko, co byś tylko chciała.”

Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów

Jeden komentarz

  • Milena Borkowska - Psycholog Biznesu

    Pani Weroniko, serdecznie dziękuję za tak ciepłe słowa na temat mojej osoby i naszej konsultacji biznesowej, a także za bardzo inspirujący artykuł 🙂 Brian Tracy w jednym ze swoich wykładów wspominał o tym, że ludzie, którzy osiągają ogromne sukcesy, nie tylko wierzą w siebie, ale jednocześnie chcą osiągnąć wielkie rzeczy. Takie wewnętrzne pragnienie – wewnętrzna motywacja do pracy jest więc bardzo ważnym elementem w dążeniu do sukcesu 🙂 Dlatego życzę coraz większej wiary w produkty swojej twórczości 🙂 Zdecydowanie zgadzam się również, że warto się rozwijać i spełniać swoje marzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziesięć + 13 =